Badania słuchu

Zapraszamy do skorzystania z badań słuchu, które są wykonywane w naszym gabiniecie przez wysokiej klasy specjalistów.

Umów się już dzisiaj tel. 43/ 659 52 89

Badania podstawowe :

AUDIOMETRIA TONALNA - pozwala ustalić wielkości i rodzaju uszkodzenia słuchu. Badanie polega na podawaniu        do ucha pacjenta tonu pomiarowego o ściśle określonym natężeniu i częstotliwości. Zadaniem pacjenta jest sygnalizowanie przez naciśnięcie przycisku, poziomu, przy którym zaczyna słyszeć jakikolwiek dźwięk.

UCL – badanie które pozwala na wyznaczenie poziomu przy którym pacjent sygnalizuje, że słyszany dźwięk  jest nieprzyjemnie głośny.

                                       

Badania diagnostyczne :

AUDIOMETRIA MOWY – badanie polegające na wykorzystaniu słów wchodzących w skład ludzkiej mowy, do oceny wydajności narządu słuchu (ucha wewnętrznego).

TYMPANOMETRIA - badanie polegające na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowe podczas zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym. Wyniki pozwalają na ocenę pracy ucha środkowego (błony bębenkowej, kosteczek słuchowych, trąbki słuchowej).

POMIAR ODRUCHU STRZEMIĄCZKOWEGO – badanie polegające na pomiarze reakcji mięśnia strzemiączkowego na dźwięki o dużym poziomie natężenia (diagnostyka wyższych pięter drogi słuchowej i ucha środkowego).

OKREŚLENIE CHARAKTERU SZUMU – badanie polega na określeniu poziomu i częstotliwości dźwięku lub szumu przy którym pojawia się szum uszny pacjenta. Wyniki są wykorzystywane przy leczeniu szumów usznych za pomocą terapi TRTi (TRT - Tinnitus Retrainig Therapy) .

                                     

                                                      Zabadaj słuch to nie boli.
                                                          tel. 43/ 659 52 89