Zapraszamy do skorzystania badań słuchu dla dorosłych oraz dzieci. Badania słuchu wykonywane są w naszym Centrum Aparatów słuchowych w Wieluniu przez wysokiej klasy specjalistów. Wykonujemy zarówno badania podstawowe słuchu jak również badania diagnostyczne.

Badanie słuchu u dorosłych

w Wieluniu

Badanie słuchu u dzieci

w Wieluniu

badania podstawowe

AUDIOMETRIA TONALNA – pozwala ustalić wielkości i rodzaj uszkodzenia słuchu. Badanie polega na podawaniu do ucha pacjenta tonu pomiarowego o ściśle określonym natężeniu i częstotliwości. Zadaniem pacjenta jest sygnalizowanie przez naciśnięcie przycisku, poziomu przy którym zaczyna słyszeć jakikolwiek dźwięk.

UCL – to badanie, które pozwala na wyznaczenie poziomu, przy którym pacjent sygnalizuje że słyszany dźwięk jest nieprzyjemnie głośny.

badania diagnostyczne

AUDIOMETRIA MOWY – jest badaniem polegającym na wykorzystaniu słów wchodzących w skład ludzkiej mowy do oceny wydajności narządu słuchu jakim jest ucho wewnętrzne.

TYMPANOMETRIA – to badanie polegające na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej podczas zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym. Wyniki pozwalaja na ocenę pracy ucha środkowego (błony bębenkowej, kosteczek słuchowych, trąbki słuchowej).

POMIAR ODRUCHU STRZEMIĄCZKOWEGO – badanie polegające na pomiarze reakcji mięśnia strzemiączkowego na dźwięki o dużym poziomie natężenia ( diagnostyka wyższych pięter drogi słuchowej i ucha środkowego).

OKREŚLENIE CHARAKTERU SZUMU – badanie to polega na określeniu poziomu i częstotliwości dźwięku lub szumu przy którym pojawia się szum uszny pacjenta. Wyniki są wykorzystywane przy leczeniu szumów usznych za pomocą terapii TRTi (Tinnitus Retraining Therapy).

Skontaktuj się

CENTRUM APARATÓW SŁUCHOWYCH KAMILLA MUSZYŃSKA
UL. SIERADZKA 56, 98-300 WIELUŃ

E-MAIL: CENTRUMAPARATÓW@GMAIL.COM

TELEFON: (+48) 43 659 52 89, 506 143 208

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ LUB ETYKIETĄ.

 

 

This will close in 0 seconds

Scroll to Top