Z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w różnych krajach świata wynika, że około 17% ludności odczuwa szumy uszne. Jest to zjawisko o istotnym znaczeniu społecznym. Przyjmuje się, że jedna czwarta mających szumy uszne bardzo cierpi z ich powodu. Badania epidemiologiczne przeprowadzone w Polsce przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu wykazały, że szumy uszne odczuwa około 15% naszego społeczeństwa w wieku powyżej 16 roku życia, natomiast nadwrażliwość słuchową obserwuje u siebie co dziesiąty Polak.

szumy uszne

terapia TRT w Wieluniu

rozwiązania problemów z szumami usznymi

Najskuteczniejszym, potwierdzonym badaniami klinicznymi rozwiązaniem, jest terapia TRT z wykorzystaniem generatorów dźwięków. Podstawą terapii TRT jest dostarczenie odpowiedniego tła dźwiękowego,  które zawsze w ciszy  powinno być obecne dodatkowo w tle do własnego szumu. Bardzo ważna jest możliwość nieprzerwanego otaczania się takim dźwiękiem we wszystkich chwilach ciszy, np. przez całą noc, mimo nawet dobrego snu. Ważne jest podkreślenie, że dźwięku tego nie słuchamy, ma on być tylko „towarzyszem” własnego szumu, szczególnie jeśli wokół nas jest cisza. Najlepsze są więc dźwięki obojętne, jednostajne i nie przyciągające uwagi. Takie tło dźwiękowe zapewniają generatory dźwięków, które w przeciwieństwie do odbiornika radiowego, telewizyjnego lub innego źródła zmieniającego się w czasie sygnału akustycznego, nie przyciągają naszej uwagi.
Dźwięk ten nie powinien być również dostarczany przy pomocy słuchawek. Zewnętrzny przewód słuchowy nie może być zamknięty, ponieważ każde zatkanie uszu z reguły przynosi odwrotny skutek – nasilenie szumu usznego i nadwrażliwości  słuchowej.
Dodatkowo, w przypadku  generatorów dźwięków istnieje możliwość podłączenia zewnętrznych głośników (pod poduszkę) lub poduszki dźwiękowej, co powoduje, że odtwarzane dźwięki mogą być dostępne tylko dla osoby, która ich potrzebuje. Jednocześnie zwiększony jest komfort słuchania. Dźwięki docierają z zewnątrz w sposób naturalny,  potęgując  wrażenie autentyczności.
Terapia TRT jest prosta i bardzo skuteczna. Przeprowadzone badania pokazują, że terapia TRT powoduje poprawę komfortu życia osób zmagających się z problemem szumów usznych, a w 75% przypadków zdecydowane zmniejszenie świadomości odczuwania szumów – również w ciągu dnia. Metoda ta cieszy się coraz większą popularnością wśród lekarzy i pacjentów. Z dnia na dzień przybywa osób, które dzięki niej zdołały powrócić do normalnego życia. Terapię TRT możesz rozpocząć już teraz w naszym Centrum.

Skontaktuj się

CENTRUM APARATÓW SŁUCHOWYCH KAMILLA MUSZYŃSKA
UL. SIERADZKA 56, 98-300 WIELUŃ

E-MAIL: CENTRUMAPARATOW@GMAIL.COM

TELEFON: (+48) 43 659 52 89, (+48) 506 143 208

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ LUB ETYKIETĄ.

 

 

This will close in 0 seconds

Scroll to Top